Vypadávanie vlasov možno zastaviť aj domácimi receptami

Pozorujete, že každým dňom sa hustota pokrývky vašej hlavy zmenšuje? Pri česaní na hrebeni nachádzate stále viac a viac chumáčov? Alebo ste si aj pri umývaní hlavy všimli, že z nej vypadáva stále viac? V tom prípade by ste mali spozornieť, pretože ak tento problém nepodchytíte včas, reálne vám hrozí nielen riedkosť a jemnosť vlasov, ale u chlapov aj tvorba kútov či plešiny. Vypadávanie je normálne len v určitom množstve. Pokiaľ sa stupňuje, neignorujte ho. Príčin toho, prečo vám vaša kedysi hriva redne a stráca kvalitu, je hneď niekoľko. V príspevku vám ponúkneme nielen príčiny, ale aj navrhované riešenia tohto problému a rovnako uvedieme aj niektoré domáce recepty na zastavenie vypadávania vlasov.

zena otocena chrbtom s dlhymi vlasmiAké sú príčiny vypadávania vlasov?

Dôvodom, ktorý si nechce nikto pripustiť, nakoľko sa väčšinou proti nemu nedá nič podniknúť, je dedičnosť. Gény po rodičoch totiž mohli obsahovať informáciu, ktorá môže za vaše skoršie či neskoršie rednutie a vypadávanie vlasov. Ak ale viete, že také niečo vám hrozí, je o to dôležitejšie dbať na správnu starostlivosť o vlasy, ktorá môže aj takýto vážny faktor ovplyvniť. Mnohokrát stačí vyskúšať už len niektoré jednoduché domáce recepty.

Ďalšou príčinou padania vlasov môže byť aj nevhodné stravovanie a nedostatok vitamínov v tele. Pokiaľ sú pokožka a vlasové folikuly nesprávne živené, má to na svedomí ich oslabenie. To spustí nielen vysúšanie pokožky hlavy, ale aj folikulov a následne sa vlasy uvoľnia zo svojho hniezda. Je preto vhodné zakúpiť si možno aj nejaké výživové doplnky proti vypadávaniu vlasov, ktoré im dodajú potrebné živiny. Prijímať ich však môžete aj priamo v potravinách, akými sú čerstvé ovocie a zelenina, ktoré často využívame v domácich receptoch bojujúcich proti tomuto problému. Pre zdravie, krásu a pevnosť vlasov je potrebné sa sústrediť na jedlo s obsahom vitamínov zinok, horčík či železo. V rámci stravy môže vypadávanie spôsobiť aj nedostatočný pitný režim. Preto dodržujte zásady pitia, ktoré dospelému človeku stanovujú aspoň 1,5l čistej vody.

Vypadávanie vlasov ale vedia odôvodniť aj iné príčiny, napríklad zlá starostlivosť. Časté farbenie nešetrnými farbami, žehlenie, fénovanie horúcim vzduchom, násilné rozčesávanie, ale aj iné činnosti s pokožkou a porastom hlavy ovplyvňujú ich kvalitu. Nielenže môžu vaše úplne znehodnotiť a poškodiť, ale dokonca spôsobiť aj ich vypadávanie.

Horšou príčinou tohto problému je zdravotný problém. Padanie vlasov nenaznačuje len nedostatok vitamínov, ale aj problém s niektorým orgánom, napr. s pečeňou,  so štítnou žľazou, s pankreasom, s pohlavným ústrojenstvom atď. Zároveň je ale tento problém typický pre ľudí, ktorí podstúpili chemoterapiu. Takže ak vás vypadávanie trápi už dlhšie, určite zájdite za doktorom, pretože príčina môže byť aj vážnejšia. Ak by išlo vo vašom prípade o tento problém, domáce recepty by vašej hrive veľmi nemuseli pomôcť.

Ako zastaviť padanie vlasov?

Podchytiť tento problém už v začiatkoch predstavuje vyšší úspech v jeho pokračovaní. Naopak, čím neskôr sa do liečenia a riešenia pustíte, tým horšie budú následky a reálne hrozí, že pokožka vašej hlavy a vlasové folikuly sa už nespamätajú. Vypadávanie vlasov môžete zastaviť alebo obmedziť používaním šetrnej vlasovej kozmetiky a všeobecne šetrným správaním sa k nim. Žiadne násilné česanie. Na trhu sú k dispozícii rôzne šampóny, ktoré hĺbkovo vyživujú pokožky hlavy. Vhodné je však aplikovať aj nejaký suplementárny prípravok, ktorý jeho účinok umocní. Zvoliť si môžete napríklad masku, balzam, zábal či sprej proti vypadávaniu vlasov. Niektoré spreje sa aplikujú výhradne ku korienkom resp. na pokožku hlavy a nezmývajú sa, takže zaručujú maximálnu obnovu, regeneráciu a vyživenie. Maska, balzam a zábal sa zvyknú nanášať na povrch celých vlasov a po nejakej dobe pôsobenia sa zmyjú. Alebo vyskúšajte aj niektoré domáce recepty.

Mimo prípravkov proti vypadávaniu vlasov, ktoré sa na nich aplikujú priamo, môžete využiť pomoc tabletiek na predpis či výživových doplnkov, ktoré si môžete kúpiť v lekárni alebo na internete bez predpisu. Lieky na predpis logicky predpisuje lekár, ak zistí, že problém je zdravotného charakteru. Voľne predajné doplnky výživy bohaté na rôzne vitamíny proti vypadávaniu vlasov si ale môžete zakúpiť bez porady s lekárom.

Aby ste efekt každého a jedného prípravku umocnili, dbajte na zdravé a vyvážené stravovanie a na pravidelný pitný režim. Zmena životného štýlu je zároveň akýmsi nepriamym domácim receptom proti tomuto problému. Farbeniu, fénovaniu, kulmovaniu či žehleniu sa vyhnite čo najviac. Pomôcť vám môžu aj jemné masáže pokožky hlavy. Zdôrazňujeme slovo jemné, pretože v opačnom prípade si skôr môžete privodiť opačný efekt, teda vypadávanie vlasov, nie stimuláciu vlasových folikulov.

Riešenie pre obidva pohlavia

Výrobcovia si plne uvedomujú, že vypadávanie trápi nielen ženy, ktoré túžia po dlhých, krásnych, zdravých a hustých vlasoch, ale svoje zastúpenie má aj u mužov. Nikto by predsa dobrovoľne nechcel plešinu alebo kúty, ktoré mu zbytočne pridávajú na veku. Nie nadarmo sa hovorí, že ide o korunu krásy. Našťastie, u žien úplná plešatosť a tvorba kútov nehrozí. Pokrývka hlavy však môže zrednúť natoľko, že pokožka je jasne viditeľná a lesklá, podobne ako u mužov pri plešine, no stále sa na nej vyskytujú jemnučké vlásky. zena zehliaca si vlasy

Lesk na hlave väčšinou hovorí o tom, že vlasové folikuly už úplne odumreli. Vtedy sa už neinvazívnymi metódami nedá nič robiť. Preto ešte raz zdôrazňujeme, aby ste si problém všimli a podchytili už v začiatkoch. K dispozícii predsa máte množstvo prípravkov proti vypadávaniu vlasov, ako pre mužov, tak aj pre ženy. Niektoré sú dokonca univerzálne.

Aby ste si ale vybrali a zakúpili ten najlepší prípravok, odporúčame vám si vyberať nie na základe toho, čo práve beží v reklamách alebo čo vám povie lekárnik, nakoľko to pravdepodobne sám nevyskúšal. Na internete si môžete vyhľadať všetky dostupné prípravky a recenzie k nim. Podľa recenzií reálnych používateľov, prípadne podľa priložených fotiek si budete najviac istý, či prípravok proti vypadávaniu vlasov zaberie alebo ste len vyhodili zbytočné peniaze.

Iné metódy boja proti vypadávaniu vlasov

Ak ste tento problém začali riešiť neskoro, že obnova a regenerácia vlasových folikulov už nie je možná, vyššie uvedené prípravky a metódy a dokonca ani domáce recepty proti vypadávaniu vlasov pravdepodobne nezaberú. Existujú však aj iné metódy, ktoré ale sú finančne oveľa náročnejšie. Ide napr. o nastrelenie vlasov, laserové prekrvenie pokožky hlavy, čím sa vlasové folikuly stimulujú, elektrostimulácia atď. Menej, no stále vyskytujúcim sa riešením je aj nosenie tupé alebo parochne. Tým ale samotné vypadávanie vlasov nezastavíte, len ho zakamuflujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *