Vhodná maska na tvár vyrieši každý problém pleti

S vašou pleťou sa môže spájať mnoho problémov. Závisí to nielen od zdedenej genetickej informácie, ale aj od toho, čo konzumujete a ako sa o ňu staráte. Počas života sa v živote človeka vyskytuje viacero období, ktoré môžu vašu pokožku výrazne ovplyvniť. Nepríjemné pocity, nedostatky, pribúdajúci vek či iné problémy ale môžete vhodnou maskou na tvár, ktorej viac sa venuje stránka, utlmiť. Máte na výber z množstva výrobkov a výrobcov, takže rozhodne niečo nájdete aj na vašu konkrétnu starosť. Pod riešením problému si teda nemusíte ihneď predstavovať drahé odborné zákroky a sedenia u kozmetičky alebo u estetického chirurga, ale vykonať si ich môžete aj v pohodlí domu. Nemusíte si vyčleňovať ani veľa času, nakoľko maska na tvár sa má aplikovať raz, nanajvýš dvakrát za týždeň. Celá procedúra vám nezaberie ani hodinku. kreslena postava s maskou na tvari

S akými problémami sa najčastejšie stretávame?

Prvým komplikovanejším obdobím v našom živote je puberta, kedy dochádza k množstvu hormonálnych zmien. V ich dôsledku môžu nastať dva prípady, no najčastejšie k tomu druhému. Prvým je, že pleť je nedostatočne vyživovaná, čo spôsobuje jej suchosť a šúpania. Vhodná maska na tvár jej však dodá hydratáciu na dlhšie obdobie, zjemní a zvláčni ju. Druhým prípadom je problematický typ pleti, ktorá je mastná, tvoria sa na nej čierne bodky, upchávajú sa pory, vznikajú vyrážky, akné a iné problémy, ktoré na daného človeka pôsobia hlavne po psychickej stránke.

Aj na tieto nepríjemnosti existuje nejedna hĺbkovo čistiaca maska na tvár, ktorá vašu pleť odmastí a nečistoty odstráni. Medzi najlepšie z tohto hľadiska patria ílová alebo čierna kórejská zlupovacia maska na tvár. Ako sa puberta končí, hormóny sa ustaľujú a rovnako by sa mal ustáliť aj tento typ problému. V horšom prípade sa to môže skončiť jazvami po akné, ktoré sa vo väčšine prípadoch dajú odstrániť len odborne.

Jeden problém možno skončí a druhý začne. Po 25, 30 a u niekoho aj vo vyššom veku sa môže objaviť iná nepríjemnosť, ktorá straší hlavne ženy, a síce tvorba vrások. S pribúdajúcim vekom dochádza k vysušovaniu pokožky, tá stráca pružnosť a preto je dobré ju vyživovať aj zvonka, nielen špeciálnymi maskami na tvár, ale aj vysokohydratačnými krémami. Rozoznávame dva druhy vrások: mimické a „starecké“. Mimické predstavujú drobné ryhy, ktoré sa ale budú postupom času prehlbovať. Najčastejšie sa vyskytujú v oblasti úst resp. úsmevu a na čele medzi nosom. Postupne sa k nim pridávajú aj iné vrásky, najčastejšie pod očami, kde sa objavujú aj kruhy, okolo úst a inde na tvári.

Maska na tvár, ktorá zjemňuje vrásky ale býva najúčinnejšia hlavne na začiatkov. V pokročilých prípadoch je potrebný skôr odborný zákrok, napríklad výplň botoxom, ktorý je ale potrebné obnovovať. Aby ste sa od vrások uchránili čo najdlhšie, odporúčame vám prestať fajčiť, vzdať sa alkoholu, piť dostatok vody, vyhýbať sa priamemu slnku a ak, tak len s ochranným faktorom.

Problematická pleť aj po puberte

Pokiaľ sa vám tieto problémy nestratili ani po ukončení puberty, je potrebné nájsť príčinu. Pomocou masky na tvár síce môžete čierne bodky, vyrážky, akné či mastnotu pleti odstrániť, no pokiaľ sa nerieši príčina, budú sa obnovovať. Jednými z príčin môže byť hormonálna nerovnováha zapríčinená buď psychickými alebo fyziologickými vplyvmi, zle vyvážená strava, zlá alebo nedostatočná starostlivosť o pleť (neodličovanie), choroby niektorých vnútorných orgánov, prechladnutie, infekcie atď.

Do pozornosti by sme chceli dať práve konzumáciu nevhodných potravín, akými sú hlavne mastné, údené a vyprážané jedlá, fast foody, biele pečivo, sladené bublinkaté vody, presolené a presladené jedlá, ktoré zapríčiňujú hromadenie škodlivín v tele, čím upchávajú aj póry na tvári. Veľkú zmenu teda môžete spozorovať nielen zvýšenou starostlivosťou o pleť a používaním masky na tvár, ale aj úpravou vašich stravovacích návykov. Vďaka nim sa totiž môže upraviť oveľa viac ako len vaša vizuálna stránka.

Typy masky na tvár

Možno ste sa len tak náhodne vybrali do obchodu pozrieť, čo vám trh ponúka. Trhová ponuka masky na tvár je skutočne veľmi široká, počnúc rôznymi radmi výrobkov až po rôznych výrobcov a značky. Vtedy je určite človek zmätený a nevie, čo skôr. Povieme si preto základné delenie.

Masky na tvár rozlišujeme na zlupovacie, zmývateľné a látkové. Asi viete, v čom spočíva základný rozdiel. Aplikujú sa rovnako, ale spôsob ich odstránenia sa líši. Zatiaľ čo si zlupovacie z pleti pekne stiahnete prípadne strhnete, pri zmývateľných potrebujete pomoc vody a umývadla. Látková maska na tvár je už hotová, je namorená v špeciálnych surovinách, takže po jej rozbalení si ju stačí len priložiť a čakať. Ktorá je ale vhodná na čo?zena s cistou pletou pod vodou

1. Zlupovacia maska na tvár

Tento typ produktu má skoro každý rád, nakoľko sa mu pripisuje viac zábavy. Pre mnohých je totiž príjemné strhnutie nejakej vrstvy z pokožky a po opätovnom dotyku zistíte, ako sa zjemnila. Zlupovacia maska na tvár má výborné exfoliačné účinky, to znamená, že odstraňuje odumreté časti pokožky, čím vašu pleť prevzdušňuje a zabraňuje upchávaniu sa pórov. Pleť dokonca hydratuje, zjemní a to ako na dotyk, tak aj na pohľad. Niektoré tieto produkty majú tendenciu pleť napnúť, čo je vhodné na problém, akým sú vrásky. Živiny, vitamíny, hydratáciu a farbu vašej pleti dodá napríklad zlatá maska na tvár. Ak sú vašim problémom čierne bodky, akné, vyrážky, mastnota či jazvy po akné, najlepším produktom na ich odstránenie je čierna maska na tvár.

2. Zmývateľná maska na tvár

Tento typ produktu má hĺbkovo čistiace účinky, ktoré prenikajú až do spodných vrstiev pokožky. To zabezpečí ich dlhodobú hydratáciu, vyživenie, zvláčnenie, zjemnenie a navráti vám to mladistvú farbu. Medzi najlepšie hydratačné a hĺbkovo čistiace produkty patria ílové masky na tvár.

3. Látková maska na tvár

Už vyššie sme uviedli, že ide už o produkt, ktorý na vašu pleť nemusíte nijako nanášať. Hotovú látku bohatú na vitamíny a živiny si len priložíte na tvár a čakáte. Po určitom čase ju len dáte dole. Takáto maska na tvár má výborné vyživovacie vlastnosti, ktoré prenikajú až do spodných vrstiev pokožky.

Hodina týždenne pre pokoj vašej tváre

Veríme, že náš stručný prehľad vám bol aspoň trochu nápomocný. Starostlivosť o pleť ale rozhodne nie je dobré podceňovať, nakoľko sa to potom môže skončiť vznikom rôznych problémov, ktoré musíte riešiť niekoľkonásobne. Skutočne vám stačí sa o ňu vo zvýšenej miere postarať len raz do týždňa a uvidíte, že sa budete nielen lepšie cítiť, ale aj vyzerať. Ako predpríprava pred aplikáciou masky na tvár slúži výborne tvárová sauna, ktorá otvorí póry na pleti, čím umožní hlbšie preniknutie účinných látok produktov. V prípade, že by ste si trúfali, tu nájdete domáce recepty masky na tvár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *