Ako sa zbaviť vrások na tvári – domáce prostriedky

Predtým, než si budete chcieť kúpiť nejaké drahé prípravky proti vráskam, prečítajte si niečo o domácich prostriedkoch, ktoré vám pomôžu zbaviť sa týchto neželaných nepriateľov ľudskej tváre. V ponuke je množstvo rôznych produktov v rôznych cenových kategóriách, avšak vždy je lepšie zbaviť sa vrások prirodzenou cestou, teda bez použitia chemikálií, umelých ingrediencií alebo invazívnych techník. Matka príroda nás našťastie obdarila množstvom vecí, ktoré nám pomôžu udržať si dobré zdravie a krásu. Možno vás prekvapí, že prostriedky na zbavenie sa vrások pohodlne nájdete možno aj vo vašej komore! Ak by ste však nemali čas na rôzne domáce metódy, nápomocnejšia by pre vás mohla byť už za týmto účelom vyrobená maska na tvár.stara zena s vraskami

Domáce prostriedky proti vráskam

1. Kokosový olej. Vyhladenie vrások je naozaj možné pomocou kokosového oleja, ktorý obsahuje množstvo výživných látok s pozitívnym vplyvom na jemnosť a elasticitu pokožky. Ak máte vrásky, pred spaním kokosový olej jednoducho vmasírujte do pokožky na vašej tvári. Robte to každý deň, s rovnakou dôslednosťou a skôr či neskôr budú výsledky vášho snaženia skutočne viditeľné.

Niektoré domáce recepty uvádzajú, že aplikácia kokosového oleja na mihalnice ich dokáže krásne zahustiť a zväčšiť ich objem. Zaručenejší a bezpečnejší recept je ale určite v tomto článku.

 

2. Olivový olej. Olivový olej je jeden z najzdravších olejov vôbec a je plný esenciálnych mastných kyselín. Olej jednoducho denne masírujte do pokožky na vašej tvári. Uvidíte, že onedlho bude vaša tvár vyzerať omnoho mladšie a hladšie.

 

3. Med. Med je jedným z najobľúbenejších domácich prostriedkov, pretože ponúka množstvo výhod. V krajinách zmietaných vojnami alebo v oblastiach, kde je náročné zohnať nejaké lieky, sa med používa na hojenie rán, tlmenie kašľa alebo prechladnutia, atď. Čo sa týka eliminovania vrások, najskôr si tvár umyte čistou teplou vodou. Prípadne si na tvár na určitý čas priložte horúci uterák. Týmto spôsobom sa na vašej tvári otvoria póry, a vďaka tomu bude mať med omnoho lepšiu absorpciu. Med naneste na tvár a vmasírujte ho do oblastí vrások. Med si na tvári nechajte pôsobiť asi polhodinu. Následne ho umyte horúcou vodou a nakoniec si tvár opláchnite studenou vodou.

Hovorí sa, že med je zázračný a pozitívne vplýva aj na krásu vašich vlasov a zabráňuje ich vypadávaniu.

 

4. Banán. Banánové šupky sa používali hlavne v dávnych časoch na liečbu mnohých kožných problémov, kam patrilo aj vyhladzovanie vrások. Šupky totiž obsahujú nielen množstvo vitamínov a minerálov, ale aj antioxidanty, ktoré pomáhajú pri liečbe kožných problémov a teda znižujú riziko tvorby vrások. Priloženie banánovej šupky na čelo alebo na iné miesta na tvári, kde sa tvoria vrásky, pomáha spevniť pokožku a umožňuje mierne vyhladenie vrások. Banány môžete tiež použiť ako pleťovú masku. Stačí iba rozmixovať dva banány, až kým nebudú mať krémovú konzistenciu a potom si túto zmes pohodlne naneste na tvár. Masku si na tvári nechajte si polhodinu. Potom si tvár umyte horúcou vodou a opláchnite studenou vodou. Tento úkon môžete robiť dvakrát týždenne.

 

5. Ananás. Ľudia žijúci v tropických oblastiach, ako napríklad na Filipínach, majú množstvo vecí, za ktoré môžu byť skutočne veľmi vďační. ananasPatrí sem samozrejme aj ovocie ananás, ktoré je bohaté na vlákninu, vitamíny a antioxidanty podporujúce celkový dobrý zdravotný stav a tiež zdravie pokožky. Ananás pôsobí ako skvelý produkt proti starnutiu. Vezmite si jadro ananásu a potrite si ním tvár. Onedlho uvidíte, že vaša pokožka vyzerá napnutejšie, mladšie a živšie.

 

6. Citrónová šťava a čerstvé mlieko. Citrónová šťava a mlieko sú skvelou kombináciou, najmä čo sa týka boja proti vráskam. Stačia vám iba štyri kvapky citrónovej šťavy a dostatok čerstvého mlieka. Vmasírujte túto zmes do pokožky na vašej tvári a nechajte pôsobiť asi polhodinu. Potom si tvár umyte v teplej vode.

Niektorí tvrdia, že pomocou citrónu si môžete dokonca aj veľmi rýchlo a ľahko vybieliť zuby. Citrón by však v nesprávnom pomere mohol na zubnú sklovinu pôsobiť veľmi zle. Preto, ak by ste možno chceli zmeniť zafarbenie vášho chrupu, čo vám taktiež na veku uberie, ponúkame vám bezpečnejšiu a overenú metódu bielenia zubov, akou sú bieliace pásiky.

Okrem toho nezabudnite na dostatočný pitný režim. Neužívajte zbytočné lieky, nebodaj drogy, nefajčite, choďte skoro spať a celkovo si vytvorte zdravý životný štýl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *